Ön Talep Formu

Randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon Numaramız: (+90) 546 437 07 38

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Erkeklerde Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi tedavisinde öncelikle tanının doğru konması gerekir. Daha sonra ancak etkin bir tedavi yöntemi izlenebilir. Saç dökülmesi Dermatolojinin alanı olup hastanın bir dermatolog tarafından muayenesi tanı ve tedavi için ilk basamak olacaktır.

Erkeklerde genetik sebeplerle oluşan saç dökülmesini tanımak kolaydır ve genellikle bir laboratuvar teste ihtiyaç duyulmazken standart dışı erkek ve kadın saç dökülmelerinde laboratuvar testlere ihtiyaç vardır.

Genetik saç dökülmesinin tedavisi

Bu güne kadar genetik saç dökülmelerinin tedavisinde sadece 2 ilaç FDA tarafından onaylanmıştır. Minoksil ve Finasterid.

Minoksil

Hem erkek hem de kadınların genetik saç dökülmelerinde kullanılabilir. Etki mekanizması tam olarak bilimmemekle birlikte mitokondri üzerinden olduğu düşünülmektedir. Kesin çözüm olmamakla birlikte süreci geciktirip rahatlama sağlayabilir.

Finasterid

Sadece erkeklerin genetik dökülmelerinde kullanılır. Testesteronun DHT ye dönüşümünü bloke eder. Daha çok genç hastalarda tercih edilir. Cinsel isteğin azalması gibi çeşitli yan etkiler hastaların az bir kesiminde oluşabilir.

Mezoterapi

Yukarıda sayılan etken maddeler ve çeşitli vitaminlerin cilde iğne ile verilmesidir. Etkinlik ve yan etkiler konusunda net sonuçlar yoktur. Yukarıdaki ilaçlardan üstünlüğü kanıtlanmamıştır. Etkinlik geçicidir. Şu anki çalışmalar yetersiz olduğunu gösterse de daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır. FDA tarafından henüz onaylanmamıştır. Tedavinin size uygun olup olmadığına doktorunuz karar verecektir.

PRP Ne Demektir?

PRP Platelet Rich Plasma olması gerekenden oldukça fazla trombosit barındıran, kişinin kendi doğal plazma sıvısı anlamına gelmektedir. PRP’de uygulanan ise, kişinin kendi kanı olmaktadır. Kullanılan kişinin kendi kanı olduğundan dolayı herhangi bir bağışıklık reaksiyonunun ortaya çıkması mümkün değildir. PRP alerjik reaksiyona yol açmaz.

  • Hastaya uygulanması oldukça pratiktir ve güvenlidir.
  • PRP tedavi tekniğinin neticeleri uzun vadelidir.
  • Tekrar canlandırıcı ve yapıcı etkilere sahiptir.

Saç ekimi ardından saç köklerin kalıcılığını sağlamak. (PRP destekli FUE).
Saç ekimi ardından iyileşmeyi oldukça kısa bir sürede tamamlamak.
Saç ekimi ardından yeni ekilen saç köklerini gençleştirmek ve canlandırmak.

Etkinliği konusunda yeterli çalışma yoktur. Daha fazla sayıda bilimsel çalışmaya ihtiyaç vardır. FDA tarafından henüz onaylanmamıştır.

Tedavinin size uygun olup olmadığına uzman karar verecektir.

Genetik dışı saç dökülmelerinin tedavisi

Tamamen tanıya bağlıdır. Genellikle laboratuar test ve biopsi gerekir. Burada her bir tanı için farklı tedavi modellerini açıklamak hastalarda kafa karışıklığına neden olabilir. En doğrusu bir dermatoloji uzmanından direkt yardım almaktır.

Yukarıda sayılan tüm tedavi yöntemleri ve içerikleri bilimsel gelişmelerin ışığında değişkenlik gösterebilir. Doğru yaklaşım ve kararları doktorunuz belirleyecektir.

Saç dökülmesinde lazer tedavisi

Düşük düzeyli lazer tedavileri ilk defa 1992 yılında saç büyümesinin artırılmasında kullanılmış, 2007 yılında FDA den saç dökülmesinin tedavisi dışında güvenliğini içeren onay almıştır. Kullanılan diod lazer hücre büyümesini indüklemektedir.

Diğer Hizmetlerimiz

İletişim Bilgilerimiz

(+90) 546 437 07 38
(+90) 546 437 07 38
info@sacekimiankara.com
Uğur Mumcu Cad. No:61/6 Büyükesat Çankaya / ANKARA
Menü