Ön Talep Formu

Randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon Numaramız: (+90) 546 437 07 38

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Erkeklerde Saç Ekimi Ankara

Erkeklerde Saç Ekimi Ankara

Erkeklerde saç dökülmesinin en yaygın sebebi genetik sebeplerdir. Diğer dermatolojik rahatsızlıklara bağlı oluşanlar bu bölümde değerlendirilmeyecektir.

1975 yılında bir dermatolog ve saç nakli cerrahı, bugün yaygın olarak kullanılan erkek tipi saç kaybı sınıflandırmasını geliştirmişlerdir. Saç kaybı oranı kişiden kişiye büyük ölçüde değişebilir. Örneğin; bir erkek 40 yaşlarında hızla saç kaybına uğrayabilir ve uzun yıllar istikrarla bu dökülme devam edebilir yada duraklayıp 60 yaşlarında gözle görünür bir şekilde meydana çıkabilir.
Dermatolojik nedenlere bağlı saç dökülmesi hem erkekte hem de kadında görülebilir. Genetik dışı saç dökülmesinden ayırım tamamen uzmanlık gerektirip laboratuar testlere ihtiyaç olabilir.

Androgenetik kellik tipi, hem erkeklerde hem de kadınlarda ortaya çıkan bir saç dökülmesi türüdür. Ancak çoğu zaman, androgenetik alopesi erkeklerde görülür.
Ne yazık ki, hormonal dengesizlik nedeniyle kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi de görülebilmektedir.

Erkeklerde saç dökülmesinin özellikleri
Erkek tipi kellik, erkeklerde saç dökülmesi saç çizgisi ve gerisi, şakak ve tepe bölgesinde saç köklerin zayıflayıp dökülmesidir.
Genetik faktörden etkilenmeyen, dökülmeyen ense bölgesindeki saçları ekim için kullanılmaktadır.

Erkeklerde Saç Dökülmesi Nedenleri
Androgenetik kellik tipi, vücuttaki hormonal bozulmalardan kaynaklanır. Erkeklerde saç dökülmesi, vücuttaki testosteron seviyesinin düşüşle değil, – dihidrotestosteron ile ilişkilidir. Folikülde salgılanır ve erken saç dökülmesine neden olabilir.
50 yaş üstündeki pek çok erkeğin muzdarip olduğu kellik ve saç kaybı, genç yaşlarda da görülebiliyor ancak bu süreci yavaşlatmak hatta önüne geçmek mümkün.

Erkeklerde Saç Dökülmesi Belirtileri
Androjenik kellik tipi yavaş yavaş ortaya çıkar.
Önce saçlar incelir, kırılganlaşır daha yavaş uzamaya başlar ve en sonunda dökülür.

Başın üstündeki kademeli incelme: Bu hem erkeklerde hem de kadınlarda yaşlandıkça artan en yaygın saç dökülmesidir. Erkeklerde genellikle M harfine benzeyen bir şekilde saç çizgisi alından çekilmeye başlar. Kadınlar genellikle saç çizgisini korurlar, geride bir seyreklikle karşılaşırlar.

Dairesel veya düzensiz kel noktalar:  Bazı insanlar düz ve bozuk para büyüklüğünde noktalar açılır. Bu tip saç dökülmesi genellikle sadece kafa derisini etkiler, ancak bazen sakallarda veya kaşlarda da görülür.

Bazı durumlarda, saç dökülmeden önce ciltte kaşıntı, yanma veya ağrı olabilir. Kızarıklıklar, izler görülebilir.

Ani saç zayıflama: Fiziksel veya duygusal bir şok saçın zayıflamasına neden olabilir. Saçınızı tararken veya yıkarken veya hatta hafif çekmeden sonra bir avuç saçınızı kaybedebilirsiniz. Bu tip saç dökülmesi, kellikten çok genel seyrelmeye neden olur.

Tüm vücutta saç dökülmesi:  Kanser için kemoterapi gibi bazı durumlar ve tıbbi tedaviler, vücudunuzun her yerinde saç dökülmesine neden olabilir. Saç genellikle geri uzar.

Önlem

Çoğu kelliğe genetik özellikler (erkek tipi kellik ve kadın tipi kellik) neden olur. Bu tip saç dökülmesi erken tanı konulursa yavaşlatılabilir ve durdurulabilir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesinde Norwood Sınıflaması

Diğer Hizmetlerimiz

İletişim Bilgilerimiz

(+90) 546 437 07 38
(+90) 546 437 07 38
info@sacekimiankara.com
Uğur Mumcu Cad. No:61/6 Büyükesat Çankaya / ANKARA
Menü