Ön Talep Formu

Randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon Numaramız: (+90) 546 437 07 38

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

ŞOK DÖKÜLME NEDİR?

Şok Dökülme Nedir, Neden Olur ?

Saç ekim işleminde, ense bölgesinden alınan greftler geçici bir süre kafa derisinden ayrıldığı için travmaya uğramaktadır.  Geçirdikleri bu travmadan kaynaklı kendini savunmaya başlar ve korumaya alarak uykuya geçerler. Uykuya geçen greftler adaptasyon sürecinde üzerindeki saç tellerini yavaş yavaş dökülmeye başlar ve sonucunda şok dökülme gerçekleşmiş olur. Şok dökülme bir anda olmayıp 1 aylık zaman diliminde gerçekleşmektedir.

Saç ekim işlemi sonrasında, ekim yaptıran bireylerin büyük çoğunluğu şok dökülme yaşamaktadır.  Şok dökülme oranı kişiden kişiye farklılık gösterebilir, az sayıda da olsa ekim işlemi sonrasında şok dökülme yaşamamış bireylerde olabilir.

Şok dökülme sonrasında dökülmüş olan saçların çıkmaya başlaması yaklaşık iki buçuk ay kadar sürmektedir. İki buçuk ay sonunda çıkmaya başlayan ilk saçlar ince telli olsa da dördüncü ay da gözle görülür derecede sertleşir ve kalınlaşmaya başlar. Altıncı ayda ise saçların yaklaşık olarak %50si çıkmış ve saçlı bir görünüme sahip olunur. Ekilen saçların tamamının çıkması için on iki aylık süreci tamamlamış olmak gerekir. On iki ayın sonunda sağlıklı, yoğun ve hacimli saçlara sahip olmuş olursunuz.

Diğer Hizmetlerimiz

İletişim Bilgilerimiz

(+90) 546 437 07 38
(+90) 546 437 07 38
info@sacekimiankara.com
Uğur Mumcu Cad. No:61/6 Büyükesat Çankaya / ANKARA
Menü