Ön Talep Formu

Randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon Numaramız: (+90) 546 437 07 38

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Ankara Saç Ekimi Öncesi Sonrası Resimleri

Saç Ekimi Öncesinde Sizi Neler Bekliyor?

Saç ekimi öncesinde, tüm olasılıklara karşı fikir sahibi olmalı ve tüm prosedür hakkında bilgi almalısınız. Saç ekimi öncesi çevrenizden ve sosyal ağlardan yanlış bilgiler edinebilirsiniz. Haliyle saç ekimi hakkında uzman görüşü almanız oldukça önemlidir. Saç ekiminde sonuç almayı etkileyen pek çok faktörün bulunduğunu unutmamanız gerekir. Kişinin greft kalitesi, dökülme, donör alan yoğunluğu, yaş, beslenme alışkanlığı, alkol, sigara gibi pek çok etken, saç ekimi sonuçlarını etkiler. Öncelikli olarak saç ekiminde doğru bir sonuç almak için ne kadar saç ekimine ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Buna da mevcut açıklığının doğru belirlenmesi ile başlayabilirsiniz. Bu değerlendirmenin doğru yapılıp kişiye doğru ve anlaşılır bir biçimde anlatılması gerekmektedir.

Saç Ekimi Operasyonu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Operasyondan 1 hafta öncesi mümkünse sigarayı bırakmanız gerekir. Eğer yapamıyorsanız, azaltmaya çalışmalısınız. Unutmayınız ki sigara iyileşme sürecini azaltacaktır.
 • Operasyondan 1 hafta öncesinde alkol almayı bırakmalısınız.
 • Kahve ve kafein içeren içecekleri tüketmemeniz gerekir.
 • Saç ekiminden bir hafta önce, yeşil çay tüketimini bırakmalısınız.
 • Kronik (şeker, kalp, tansiyon, vb.) veya akut hastalıklar nedeniyle kullandığınız ilaçlar hakkında, saç ekimi yapacak hekimleri bilgilendirmelisiniz.
 • Operasyondan 1 hafta öncesinde pıhtılaşmayı önleyen ( heparin, aspirin, coumadin vb.) ilaçları, multivitaminleri kullanmayı bırakın. Bu ilaçlar kanamada artışa sebep olabilir.
 • Operasyondan 1 ay öncesinde kafa derisi ve saçınıza ilaç ve losyon sürmeyi bırakın.
 • Operasyona gelmeden önce saçınızı yıkayınız ve jöle ya da sprey gibi saç şekillendirici, sertleştirici ürünler kullanmayın.
 • Saç ekimi işlemine gelmeden önce kahvaltı yapmayı unutmayın. Eğer operasyonunuz öğlenden sonra ise gelmeden önce hafif öğle yemeğinizi yemenizde fayda olacaktır.
 • Operasyona gelirken giyip çıkarma esnasında başınıza sürtmeyecek ve rahat giyip çıkarabileceğiniz tipte kıyafetleri tercih ediniz. Gömlek giymek en rahatı olacaktır.
 • Saç ekiminden sonra araba kullanmamaya özen gösterin. Bu nedenle operasyona aracınız ile uzun bir yoldan gelecek iseniz yanınızda birisinin olmasına dikkat ediniz

 

İletişim Bilgilerimiz

(+90) 546 437 07 38
(+90) 546 437 07 38
info@sacekimiankara.com
Uğur Mumcu Cad. No:61/6 Büyükesat Çankaya / ANKARA

Diğer Yazılarımız

Menü