Ön Talep Formu

Randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon Numaramız: (+90) 546 437 07 38

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Saç Simülasyonu-Mikropigmentasyon

Saç Simülasyonu (Mikropigmentasyon) nedir? Kimler için uygundur?

Saç ekiminin her geçen gün artan bir uygulama olduğu göz önünde bulundurulursa, farklı uygulamaların olduğundan ve ileriki zamanlarda olacağından da bahsedilebilir. İşte saç ekimi dışında uygulanan bir diğer uygulama da saç simülasyonu olarak karşımıza çıkar. Yabancı dildeki karşılığı ve uygulama alanı ise mikropigmentasyon olarak geçmektedir. Peki, saç simülasyonu (mikropigmentasyon) nedir? Kimler uygun? Saç ekiminden farkları nelerdir? Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

Saç Simülasyonu Nedir?

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Türkiye’de sektöre dahil olan bu yöntem, saç ekiminden farklı şekilde uygulanmakta ve bir nevi illüzyon etkisi oluşturmaktadır. Ömürlük bir uygulama olmayan saç simülasyonu, yani mikropigmentasyon, kalıcı makyaj ile aynı standartlarda yer almaktadır. Yani saç derisine, saç şeklinde bir makyajın yapılması ve seyrek olan yerlerde de saçların varmış gibi görünmesidir. Bu nedenle saç simülasyonu saç ekimi kadar önemli bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, saç simülasyonu ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Kafa derisine uygulanan boya ya da makyaj işlemi olan saç simülasyonu, seyrek saçlı kişilerde, saçların seyrek olan kısımlarına uygulanır. Bu uygulama, kişinin saçlarında seyreklik olmadığını bir illüzyon yolu ile gösterir.
  • Belirli bir müddet sonra vücuttan atılan bir boyadır. Bu nedenle ömürlük değildir. Genellikle 5 yıllık bir ömre sahip olup, 5 yıl sonunda tekrar yapılması gerekmektedir.
  • Kalite, profesyonellik ve beceriyi; gerek uzman, gerekse de malzeme anlamında ön plana çıkarmaktadır. Çünkü gerekli olan kalite hem uzman, hem de malzeme anlamında sağlanmazsa, elde edilen sonuç da sağlık açısından yerinde olmayacaktır.
  • Kafa derisinde ortalama 5 yıl kalan bu boya, klasik dövme boyasından farklıdır. Vücuttan atılırken de kafa derisine herhangi bir zarar vermez.

Saç simülasyonu (mikropigmentasyon) ile ilgili bilinmesi gereken en önemli bilgiler yukarıdaki gibidir. Peki, bu illüzyon, bir diğer tabiri ile de kalıcı saç makyajı kimler için uygundur? Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

Saç Simülasyonuna (Mikropigmentasyon) Kimler Uygun?

Saç simülasyonu yaptıran kişiler, bazı değerleri göz önünde bulundurması gerekir. Bu değerler, uygulama ve kişiye göre farklılaşmaktadır. Peki, kimler bu uygulamaya uygundur?

  • Saç simülasyonu seyrek olan bölgelere yapıldığı için, kellik problemi çok fazla olan kişilerde aynı hoş görüntüyü vermeyebilir.
  • Uzun saçlı kişilere uygulandığında da aynı etkiyi göstermeyebilir. Çünkü saç varmış gibi göründüğü için, uzun saç arasında benzer etki oluşmaz. Ancak kısa saçlı kişiler için en uygun yöntemlerden bir tanesidir. Kısa saçı olan ve seyreklikten şikayet eden kişiler için mikropigmentasyon uygulaması oldukça önemlidir.
  • Saç simülasyonu işlemine en uygun kişiler, bu işlemin farkında olan ve psikolojik olarak bu işleme en hazır kişilerdir.
  • Saç dökülmesi durmayan, devam eden kişiler için de saç simülasyonu uygun değildir. Saç simülasyonu uygulamasının yapılması için, saç sökülmesinin durduğundan emin olunması gerekir. Çünkü uygulama gerçekleştirildikten sonra saç dökülmesi devam ederse, o halde çirkin bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu nedenle saç dökülmesi durmuş kişiler için en uygun uygulamalardan bir tanesidir.

Yukarıda da görüldüğü üzere, saç simülasyonuna uygun kişiler farklılaşmaktadır. Yukarıdaki detaylara dikkat edildiğinde, saç simülasyonunun kimlere uygun olduğu rahatlıkla anlaşılmaktadır.

Saç simülasyonu (mikropigmentasyon) nedir? Bu uygulama kimler için uygun? gibi soruların cevaplarını sizler için içeriğimizde vermeye çalıştık. Aynı zamanda uygulamadan önce, uygulamanın yapılacağı kişilerin psikolojik olarak uygulamaya hazır olması gerekir. Eğer gerekli olan hazırlık yapılmaz ve kişi hazır olmazsa, uygulamada da çeşitli aksaklıklar ve problemler meydana gelebilir. Buradan hareketle, yukarıdaki kriterlerin ne kadar önemli olduğu net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz

İletişim Bilgilerimiz

(+90) 546 437 07 38
(+90) 546 437 07 38
info@sacekimiankara.com
Uğur Mumcu Cad. No:61/6 Büyükesat Çankaya / ANKARA
Menü