Ön Talep Formu

Randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon Numaramız: (+90) 546 437 07 38

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi nedir, nasıl yapılır?

FUE veya FUT? Kadınlar tüm saçlarını tıraş etmek istemezler. Kadınlarda FUE saç ekimi, arka ve yanlarda daha büyük bir alanın tıraş edilmesini gerektirirken, FUT yönteminde, donör alanından çıkarılan ince deri şeridi gerektirir, bu yüzden sadece küçük bir bölge traş edilir. FUT’un FUE’ye göre avantajı, tıraş olmadan ameliyattan geçebilmesidir; ancak FUT’un dezavantajı ince şeritten çok sayıda greft alınamamasıdır, dolaysıyla daha kısıtlı alan kapatılmaktadır. Kadınların da son zamanlarda geleneksel FUT yerine FUE yöntemini seçmesi yaygınlaşmaktadır. Köklerin ekildiği alanının tıraş edilmesi gerekmez; greftler mevcut saç içine kolayca ekilebilir.

Kadınlar için saç ekimi sonuçları nasıl ?

Yoğun donör olan kadınlar erkeklerdeki saç ekimi sonuçları kadar başarılıdır. Modern saç ekimi yöntemlerinden Foliküler Ünite Ekstraksiyon saç ekimi yöntemi ile yapılan kalıcı alın daraltma kadınların arasında son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Geniş alın artık kader değil. Alın daralması nedir?

Saçları olması gerekene göre geriden başlayan olan kişiler alın daraltması yapılabilecek kişilerdir. Kadınlar için ilk çözüm kaküllü saç modelleri denemek olur. Kısa vadede işe yarayan bir çözüm olsa da uzun dönemde işe yaramayacaktır. Çünkü geniş alında genel problem saç dökülmesi ve kelliktir. Bu faktörler harici genetik ve çevresel faktörler de etkilidir. Saç dökülmesi yaşayan kişi belli süre kaküllü saçla idare etse de yaşı ilerledikçe saç dökülmesi artacak kellik sebebiyle de alnını örtebilecek kadar saçı kalmayacaktır. Bu durumla baş edebilmenin en kesin yöntemi ”alın daraltma operasyonudur.”

 

Diğer Hizmetlerimiz

İletişim Bilgilerimiz

(+90) 546 437 07 38
(+90) 546 437 07 38
info@sacekimiankara.com
Uğur Mumcu Cad. No:61/6 Büyükesat Çankaya / ANKARA
Menü