Ön Talep Formu

Randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon Numaramız: (+90) 546 437 07 38

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Kök hücre tedavisi nedir?

Saç dökülmesi tedavisi için gelişmiş Kök Hücre Tedavisi olarak kabul edilmektedir. Kök hücre FUE tedavisi ile saç dökülmesi sorunu olan hastalara tedavide yeni bir boyut kazandırılması hedeflenmektedir.

Saça Kök Hücre Tedavisi işleminin ilk aşaması, saç ekim uzmanının tarafından kişinin kulak arkasından (genetik olarak saçın dökülmeyen bölgesinden) birkaç saç kökü alarak özel cihazlar yardımı ile işlemden geçirilerek kök hücreler ayrıştırılır. Daha sonra işlem gören mikrogreftler kök hücreler saç diplerine enjekte edilir. Bu hücreler kök hücre olarak vücutta kalır diğer hücre türleri olmak için kendilerini bölebilir ve yenileyebilirler. Hasarlı dokuları bölerek ve değiştirerek vücuttaki belirli dokuları onarmaya yardımcı olurlar. Onarılan saç kökleri ise canlanarak saç dökülmeyi durdurur, parlar ve gürleşir.

Saça kök hücre tedavisinden yaklaşık 3 ay sonra enjekte edilen kök hücreler etkisini göstermeye başlar. Tedavinin etkisini tam olarak göstermesi 8 ayı bulabilir. Kök hücreler kendilerini düzenli olarak yenileyip onardıkları için saç kökleri de düzenli olarak onarılacaktır

Kimler uygun?

Erkek ve kadınlarda genetik nedenlere bağlı saç dökülmelerinin tedavisinde kullanılır. Saç dökülmesinin erken dönemlerin de kullanılan hastalarda daha iyi sonuç alınır.

Saçlarını canlandırmak ve güçlendirmek isteyen, 18 yaşından büyük kadın ve erkekler bu tedaviyi yaptırabilir.

İletişim Bilgilerimiz

(+90) 546 437 07 38
(+90) 546 437 07 38
info@sacekimiankara.com
Uğur Mumcu Cad. No:61/6 Büyükesat Çankaya / ANKARA

Diğer Yazılarımız

Menü