Ön Talep Formu

Randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon Numaramız: (+90) 546 437 07 38

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Kişiye Özel Saç Çizgisi

Günümüzde saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin başvurduğu en önemli yollardan bir tanesi olan saç ekimi, Türkiye’de en üst düzey teknikler ile gerçekleştiriliyor. Bu nedenle ülkemizde saç ekimi adına çok çeşitli yöntemler ve uzmanlar var. Uzmanların sayısının fazla olması ve Türkiye’nin de bu kapsamda tercih edilen bir destinasyon konumuna gelmesi, kişiye özel saç çizgisi tasarımı konusunda da saç ekimi talep eden kişileri fazlasıyla rahatlatıyor.

Peki, kişiye özel ön saç çizgisi tasarımı neden önemlidir?

Ön Saç Çizgisi Nasıl Olmalı ve Önemi Nedir?

Saçımızın ön kısmının bir çizgisi bulunur ve bu çizgi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Değişiklik göstermesine sebep olan pek çok faktör de bulunur. Ancak burada dikkat çekilen konu, ön saç çizgisinin kişiden kişiye farklılaştığıdır. Peki, ön saç çizgisi nasıl olmalı? Size bundan bahsedelim.

Saç ekiminden önce ön saç çizgisi tasarımının yapılması gerekir. Çünkü kellik problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin ön saç çizgileri kaybolmuştur.
Kafa şekli, yaş, yüz yapısı, saç açıklığının mesafesi, saç köklerinin alınacağı yerlerdeki greft sayıları, hastanın kafasının boyutu ve bunun gibi faktörler, ön saç çizgisinin belirlenmesine etki etmektedir.

Alın üzerinde yer alan bölüm, kafanın üst kısmında kalan yatay alan ve iki kaşın ortasına gelen kısım göz önünde bulundurularak, yukarıdaki değerler ile birlikte ön saç çizgisi tasarımı gerçekleştirilir.

Ön saç çizgisi tasarımı kişinin görünümünü doğrudan etkileyeceği ve geri dönüşü mümkün olmayan bir yol olacağı için, uzmanlar tarafından en iyi şekilde gerçekleştirilmelidir.
Ön saç çizgisinin V harfine benzemesi herkeste olması gereken bir durumdur. Ancak her kişide aynı durumda geçerli olmaz. Yani V harfinin ne kadar dikey veya yatay olacağı, hastanın kafa ve yüz yapısına göre belirlenmektedir.

Ön saç çizgisi tasarımının önemi ve tasarımın nasıl olması gerektiği ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler yukarıdaki gibidir. Buradan hareketle, tasarımın uzmanlar tarafından, en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yapılması gerekir.

Ön Saç Çizgisi Tasarımının Teknikleri

Genellikle erkeklerde ve az da olsa kadınlarda da görülebilen saç dökülmesi problemine karşı kalıcı çözüm olan saç ekiminde, ön saç çizgisi tasarımının önemi çok büyüktür. Bu nedenle tasarımın uygulanışı da çok önemli bir yere sahiptir. İşte bu kapsamda ön saç çizgisi tasarımında uygulanan teknikler aşağıdaki gibidir:

Greflerin içerisinde saç kökleri bulunur ve bu greftler de FUE tekniği kullanılarak baş bölgesinden alınmaktadır. Saç ekiminde ekim işlemi gerçekleştirilecek olan greftler ve ekim işleminin yapılacağı kanalların çaplarının birbiri ile aynı olması gerekmektedir. Bu önemli bir tekniktir.

Saç köklerinin sahip oldukları açılar ile dökülen saçların sahip oldukları açılar birbirleri ile aynı olmaları gerekir. Saç köklerinin yerleştirilmesi gereken alanlar da, kişiye özel olarak belirlenir. Saç ekimi tekniklerinde bu çok önemli bir yere sahiptir. Cinsiyet, ön saç çizgisinin belirlenmesinde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kadınların ön saç çizgisi tasarımının çok daha özenle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ön saç çizgisi tasarımında saç yoğunluğunun da önemi oldukça fazladır. Tasarım çalışmasının buna göre yapılması gerekir.

Kellik veya saç köklerinde azalma problemi ile karşılaşan kişilere uygulanan saç ekimi yöntemi, ön saç çizgisi tasarımı ile başlamaktadır. Bu nedenle yapılan tasarım ve saç ekimi uygulaması birbiri ile entegre bir şekilde gerçekleştirilir. Bizler de bu içeriğimizde sizlere “Kişiye Özel Saç Çizgisi Tasarımı” konusundan bahsetmeye çalıştık. Tasarımın özenle ve kişiye özel olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini de detayları ile birlikte vurguladık.

İletişim Bilgilerimiz

(+90) 546 437 07 38
(+90) 546 437 07 38
info@sacekimiankara.com
Uğur Mumcu Cad. No:61/6 Büyükesat Çankaya / ANKARA

Diğer Yazılarımız

Menü