Ön Talep Formu

Randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Telefon Numaramız: (+90) 546 437 07 38

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Kaç Grefte İhtiyacım Var?

Kellik problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin, bu problemden kurtulmak için tercih ettikleri saç ekimi uygulamaları, oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Ancak bu süreçte bazı terimlerin ne olduğunu bilmek, buna göre hareket etmek gerekir. Peki, saç ekimi sürecinde dikkat çeken greft kavramı nedir? Greft aslında bir dokudur ve üzerinde 2 ya da 3 adet saç teli bulunur. Bir bölgeden çıkarılır ve nakledilme esnasında damar ile sinir bağlantıları da nakil işlemi içerisinde yer alır. Yani bir grefti; 2 ya da 3 adet saç telini ve damar ile sinir bağlantılarını içerisinde barındıran doku olarak tanımlamak doğru olacaktır. Şimdi sizlere “Kaç Grefte İhtiyacım Var?” sorusu için gerekli cevapları vermeye çalışalım.

Bir Kişinin Kaç Grefte İhtiyacı Vardır?

Saç ekimi sürecinde aslında saç telleri ekilmez. Bunun yerine greftler, yani 2 ya da 3 saç telini ve damar ile sinir bağlantılarını içerisinde barındıran dokular ekilir. Bu dokular da iki kulak arasındaki bölgeden, yani ensenin üst kısmından alınır. Peki, bir kişinin kaç grefte ihtiyacı vardır?

  • Greft sayısı elbette ki kişinin kellik durumuna bağlıdır ve bu nedenle kişiden kişiye göre değişir.
  • Ortalama bir kişinin 2000 grefte ihtiyacı olduğunu tespit edersek, toplam saç teli 4000 ila 6000 arasında değişiklik gösterecektir. 2000 greft demek, 2000 doku anlamına gelecektir.
  • Greft hesaplamasının, saç ekimi uygulamasından önce, uzman doktorlar tarafından en iyi şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Herkesin ihtiyacı olan greft sayısı birbirinden farklı olacaktır.
  • Saç ekimi sonucunda doğal bir görünümün elde edilebilmesi için, cm2 başına ekilmesi gereken greft sayısının, belirli bir rakamın altına düşmemesi gerekir. Greft sayısının standart rakamın altına düşmesi, kellik probleminin çözülmesinin önüne geçecektir.
  • “Kaç Grefte İhtiyacım Var?” diyorsanız, bunu bir rakam ile ithaf edemeyiz. Bunun için greft hesaplamasının yapılması gerekir. Saç ekimi uzmanları, kişiye özel greft hesaplamasını en iyi şekilde gerçekleştireceklerdir. Ancak bir kişinin ortalama olarak 2000 grefte ihtiyacı olduğu söylenebilir. Tabi ki bu rakam herkeste farklı olacaktır.

Bir kişinin kaç grefte sahip olması gerektiği ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler yukarıdaki gibidir. Sizler de bu bilgiler ışığında saç ekimi uzmanı ile görüşerek, kaç grefte ihtiyacınız olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tek Seansta Kaç Greft Ekilir?

Bir kişi için tek seansta sınırsız saç ekimi gerçekleştirilebilir. Bu teknik açıdan mümkün olsa da, doğallık açısından mümkün olmayacağından dolayı, belirli sınırlamaları içerisinde barındırır. Bu nedenle uzmanlar tarafından da söylendiğine göre, bir seansta en fazla 12000 ile 18000 arasında saç ekimi yapılabilir. Bu da teknik olarak 6000-8000 grefte tekabül etmektedir. Ancak doğallığın sağlanabilmesi için, olması gereken, yani bir seansta ekilmesi gereken greft sayısı en fazla 4500’dir. Daha fazla greftin ekilmesi, sonucunda nekroz tehlikesini ortaya çıkarabilmektedir. (Nekroz; doku ölümü olarak ithaf edilebilir.)

Greft Hesaplama Nasıl Gerçekleştirilir?

Kişinin kellik durumuna göre değişen greft ihtiyacı, saç ekimi uzmanları tarafından en doğru şekilde hesaplanabilmektedir. Bu nedenle greft hesaplaması için bir saç ekimi uzmanından yardım almalısınız. Çünkü kafanızın yapısı ve kellik durumunuza göre greft ihtiyacı belirlenebilir.

Sizler için hazırladığımız “Kaç Grefte İhtiyacım Var?” isimli içeriğimizi burada sonlandırıyoruz. İçeriğimizde sizlere greftten, kaç grefte ihtiyaç olduğundan ve tek seansta kaç greftin ekilebildiğinden bahsettik. Tüm bu bilgilere rağmen, saç ekimi uzmanından greft hesaplaması ile ilgili bilgi almadığınız müddetçe, doğru sonuca ulaşamazsınız. Çünkü kişiye göre değişen greft sayısı; cinsiyet, kafa yapısı, yüz yapısı, ense bölgesi ve kellik göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

(+90) 546 437 07 38
(+90) 546 437 07 38
info@sacekimiankara.com
Uğur Mumcu Cad. No:61/6 Büyükesat Çankaya / ANKARA

Diğer Yazılarımız

Menü